top of page
Search

Американці показали простий спосіб збільшити охоплення скринінгом колоректального раку

Updated: Jun 7, 2022


Не секрет, що однією з головних проблем сучасних загальнонаціональних програм скринінгу є слабке охоплення. У США, наприклад, охоплення 80%, яке прийнято за цільовий рівень, досі залишається недосяжним і в залежності від штату коливається між 60 і 70%. Ці цифри включають людей, які пройшли принаймні один з показаних типів скринінгу (FIT-тест протягом останнього року, ректороманоскопія в останні 5 років або колоноскопія за останні 10 років). Дослідники в ході невеликого експерименту перевірили одну з гіпотез, що пояснюють низьке охоплення, зокрема, скринінгом на основі FIT-тесту. Вони спробували надіслати групі зі 1182 пацієнтів попереднє повідомлення, що попереджає про відправлення невдовзі FIT-тесту поштою та поясненням, навіщо це потрібно. Повідомлення надсилалося до особистого кабінету користувача на порталі для пацієнтів. Контрольна група такого повідомлення не отримувала.

Результати

37,6% групи впливу в результаті пройшли тестування. Аналогічний показник для контрольної групи становив 32,1%. А після поправки на демографічні показники співвідношення шансів пройти скринінг у групі впливу виявилося на 29% вищим, ніж у контрольній.

Це ще раз підкреслює дуже високу важливість «просвітницької роботи». Навіть для такої нескладної та маловитратної за часом процедури, як FIT-тест, ефективність додаткового повідомлення виявилася дуже високою.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 views0 comments

Comments


bottom of page