top of page
Search

Антибіотики збільшують ризик колоректального раку

До таких висновків прийшли шведські дослідники, що вивчили 40 тисяч випадків захворювання в національному канцер-реєстрі. Їх труд було опубліковано в журналі Національного інституту раку (JNCI) 1 вересня.

Зокрема, дослідники з'ясували, що чоловіки і жінки, які приймали антибіотики протягом більше 6 місяців (сукупно), мали на 17 відсотків більший ризик розвитку раку у висхідній ободовій кишці в порівнянні з тими, хто не приймав антибіотиків.

Зв'язок, вважають дослідники, проходить по лінії мікробіома. Частковим підтвердженням цій гіпотезі може бути відсутність позитивної асоціації з колоректальним раком при використанні бактерицидного препарату, що призначається проти інфекцій сечовивідних шляхів (Метенамін гіппурат). Цей препарат не впливає на мікробіом.

При цьому не відзначалося статистично значущою залежності між використанням антибіотиків і раком дистального відділу прямої кишки. А у випадку з раком прямої кишки асоціація була навіть негативною (-4%).Що все це значить

Це далеко не перше дослідження, яке показало зв'язок між використанням антибіотиків і ризиком колоректального раку. Схоже, він все ж проходить по лінії мікробіома, хоча точний механізм ще належить вивчити.

При цьому важливо правильно оцінювати результати подібного роду досліджень. Вони не означають, що пацієнтам слід категорично відмовитися від будь-якого застосування антибіотиків. Йдеться лише про необхідність тверезої оцінки їх призначення. Коли це дійсно необхідно, що означає, що потенційна користь вище потенційних ризиків, антибіотики треба застосовувати.

Крім іншого, результати даного дослідження можна трактувати ще й так: якщо у вас багата історія застосування антибіотиків, особливо важливо починаючи з 45-річного віку раз на рік здавати недорогий аналіз на приховану кров в калі.

1 view0 comments

Comments


bottom of page