top of page
Search

Важливо встигнути – дослідники визначили час, за який потрібно встигнути пройти лікування раку...


Американські клініцисти провели нетривіальне дослідження та розрахували час, протягом якого необхідно пройти весь курс лікування раку грудної залози, щоб забезпечити високі показники виживання.

Для цього вони проаналізували записи 28 тисяч пацієнтів, які пройшли хірургічне лікування, курс променевої та хіміотерапії. З єдиною метою: з'ясувати, чи існує зв'язок між показниками виживання та періодом, за який пройдено повний курс лікування.

Виявилось, що є.

Виживання пацієнтів, які пройшли весь курс за 38 тижнів і менше, було в середньому на 21% вище, ніж у тих, чиє лікування розтягувалося на більш тривалий термін.

Причому, що важливо, результати не залежали від статусу основних рецепторів пухлини.

З останнього спостереження дослідники роблять висновок: не так важливо, який тип раку молочної залози діагностований. У будь-якому випадку набагато важливіше розпочати лікування якомога раніше.

Загальний висновок, звісно, ​​очевидний. Ефективність боротьби з раком грудної залози багато в чому залежить від ефективності скринінгу та успішності зусиль, спрямованих на раннє виявлення захворювання.

Жовтень – Всесвітній місяць боротьби із раком грудної залози. Це чудова нагода нагадати про важливість регулярного проходження скринінгової мамографії. Наведені вище результати вкотре підтверджують цей факт.

0 views0 comments

Comments


bottom of page