top of page
Пошук

Виживання при метастатичному раку грудної залози за останні 20 років зросло вдвічі.

Оновлено: 7 черв. 2022 р.


Середній показник виживання пацієнтів із метастатичним раком (4-та стадія) грудної залози зросла за минулі два десятиліття з 1-2 років до 5-ти. Однак ці дані справедливі лише для двох із трьох типів раку грудної залози: естроген-рецептор-позитивного (ER+) та HER-2-NEW позитивного. Такі дані були представлені на Шостій міжнародній конференції з метастатичного раку грудної залози (4-6 листопада).

Однак значного прогресу в лікуванні трипл-негативного (що не має перерахованих вище рецепторів) метастатичного раку грудної залози немає. В останні пару років, втім, з'явилася низка нових препаратів, які здатні збільшити показник і для цього типу раку. Експерти глобального альянсу метастатичного раку грудної залози бачать цілком реалістичною мету подвоїти показник виживання до 2025 року.

Ці дані демонструють дуже суттєвий прогрес у лікуванні найпоширенішого виду онкозахворювань у світі. Однак вони ж вказують на слабкі місця. А також опосередковано акцентують увагу на важливості програм скринінгу, спрямованих на раннє виявлення захворювання.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page