top of page
Пошук

Додатковий вітамін D не знижує ризик раку

Оновлено: 7 черв. 2022 р.


У свіжому дослідженні, проведеному в Університеті Східної Фінляндії, було показано, що більш високі дози вітаміну D не впливають на загальний ризик смертності, частоту серцево-судинних захворювань та ризик виникнення раку у літніх чоловіків та жінок. Принаймні на п'ятирічному обрії.

З 2012 по 2018 рік дослідники відслідковували стан групи пацієнтів з майже 2,5 тисяч осіб, яка була поділена на кілька підгруп за дозою додаткового вітаміну D, який вони приймають.

Що з'ясували Насамперед, слід зазначити, що жодних побічних ефектів від прийому вітаміну D у дозах, вищих за рекомендовану, відзначено не було. З чого зроблено висновок, що шкоди від наддоз немає. Втім, користі також.

Жодних відмінностей між групами пацієнтів у частині ризику виникнення раку, ССЗ та показника загально смертності виявлено не було.

Це, щоправда, не значить, що слід відмовитися від прийому додаткового (понад те, що організм отримує з природних джерел) вітаміну D. Проте дослідники поставили під сумнів існуючі рекомендації, які у Фінляндії. Тут дорослим рекомендують приймати 10 мкг вітаміну D на день, і 20 мкг – людям старше 75 років. Дослідження показує, що підстав підвищення дози літнім людям немає.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page