top of page
Пошук

Дослідники виявили нові симптоми раку підшлункової залози


Британські дослідники провели масштабний аналіз, заснований на записах 24,2 тисяч пацієнтів, у яких був діагностований рак підшлункової залози. І склали список із 23 найпоширеніших симптомів, які можуть свідчити про розвиток пухлини. Два з них є новими. Слід відразу відзначити – йдеться про неспецифічні симптоми. Тобто ставити онкодіагноз лише на їх базі все одно не можна. І все ж таки їх можна і потрібно вважати приводом для проходження додаткового обстеження.

Крім класичних ознак (пожовтіння шкіри, кровотеча в шлунку або кишечнику, проблеми з ковтанням, діарея, блювання, утворення в черевній порожнині, біль у животі, втрата ваги, запор, жир у калі, здуття живота, нудота, метеоризм, печія, лихоманка, втома, втрата апетиту, свербіж, біль у спині), в ході аналізу були виявлені два нових симптоми: спрага і темна сеча.

Клініцисти чудово розуміють, що ці симптоми зазвичай є ознаками ускладненого раку підшлункової залози, наприклад обструкцією жовчних проток, проте повинні перш за все налаштовувати пацієнта на звернення до лікаря.

Також очевидно, що робити якісь висновки винятково на підставі цих симптомів категорично неправильно. Оскільки кожен з них може свідчити про ряд інших захворювань, жодним чином не пов'язаних з пухлинним процесом. І все ж звертати увагу на них варто.

Рак підшлункової залози – дуже агресивна форма онкозахворювань. Середнє п'ятирічне виживання навіть у такій країні, як Великобританія, становить лише близько 7%. Одна з причин в тому, що захворювання найчастіше діагностується на пізніх стадіях. Скажімо, в Україні минулого року, за даними Національного канцер-реєстру, 39,1% випадків було діагностовано на IV стадії. При цьому лише 7,5% випадків було виявлено на першій стадії.

Саме тому робота дослідників щодо вивчення типових симптомів захворювання така важлива. До слова, за заявами авторів роботи, більшість із перелічених симптомів виявлялися у пацієнтів ще за рік до постановки онкодіагнозу.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page