top of page
Search

Дослідники пропонують новий метод візуалізації для точного виявлення колоректального раку


Європейська дослідницька група веде роботу над новим методом оптичної візуалізації, який допоможе з високою точністю на ранніх стадіях виявляти колоректальний рак. В основі технології лежить фотоніка. Підхід включає чотирьохступеневу візуалізацію, яку самі дослідники порівнюють з масштабуванням онлайн карт.

На першому етапі застосовується звичайний світловий промінь, який дозволяє фахівцю в першому наближенні виявити підозрілі ділянки. На другому підключається оптична когерентна томографія, яка дозволяє робити точні 3D моделі поліпа. Крім того, підозріла ділянка може бути досліджена за допомогою багатофотонної мікроскопії, а також романівської спектроскопії.

Теоретично, це дозволить з високою точністю визначати передракові утворення на дуже ранніх стадіях, при розмірах поліпів набагато менше 10 мм. Це важливо, оскільки існуючий золотий стандарт діагностики колоректального раку - колоноскопія - в ряді випадків далеко не ідеальний.

Так, згідно з дослідженням, проведеним в 2017 році, близько 17% колоректальних поліпів залишаються непоміченими під час процедури. Особливо гостро ця проблема стоїть для пацієнтів з множинними поліпами.

Проект PROSCOPE фінансується в рамках програми ЄС Horizon 2020. Клінічні випробування технології заплановані на кінець 2024 року і будуть проводитися в клініці Віденського медичного університету.

0 views0 comments

コメント


bottom of page