top of page
Пошук

Захворюваність на аденокарциному серед молодих пацієнтів за останні 30 років зросла втричі


У період з 1989 по 2018 рік захворюваність на аденокарциному стравоходу на 100 тисяч населення зросла з 0,34 до 0,92. Особливо різке зростання відзначається серед людей молодше 50 років. Такі результати великого дослідження, проведеного в Нідерландах за участю майже 60 тисяч пацієнтів. Результати якого були представлені на UEG Week Virtual 2021.

Дослідники пов'язують зростання захворюваності зі зміною основного патерну способу життя, що включає більше «шкідливих» звичок: куріння, нездорове харчування, зниження фізичного навантаження.

Що виглядає особливо тривожно - у 47% пацієнтів до 50 років захворювання було виявлено на невиліковній стадії. Для порівняння, в групі 50-74 той же показник склав 40%, а серед людей старше 74 років - 29%. Хоча при цьому загальний показник виживання серед молодих був вище. Що, вочевидь, пов'язано з тим фактом, що вони частіше проходили комплексне лікування.

При цьому цілком очевидно найвищі показники п'ятирічної виживаності спостерігалися у пацієнтів молодше 50 років, у яких захворювання було виявлено на ранній стадії (за 30 років показник збільшився в півтора рази до 99%). У зв'язку з чим дослідники роблять цілком закономірний висновок: людям з групи ризику (ожиріння, куріння, вживання алкоголю) слід уважніше ставитись до симптомів. Насторожувати повинні утруднене ковтання, печія, нудота.

0 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page