top of page
Search

Захворюваність на рак зростає, але смертність не так швидко

Updated: Jun 7, 2022


Згідно з свіжими даними, опублікованими 30 грудня в Jama, за останні 10 років захворюваність на рак зросла на 26,3%. З 18,7 мільйонів випадків у 2010 році до більш ніж 23 мільйонів у 2019-му. Такими є результати глобального аналізу тягару раку.

Відчутно зросла і смертність від раку (в абсолютних числах), проте цей показник зростав не так швидко, як захворюваність. Що вселяє помірний оптимізм. Так, з 2010 по 2019 рік кількість смертей від раку у всьому світі зросла з 8,3 млн. до 10 мільйонів подій.

Це ще один вельми однозначний натяк на те, що боротьбі з раком, який впевнено рухається до першого місця у рейтингу причин смерті, слід приділяти більше уваги.

Точки прикладання першочергових зусиль зрозумілі. Їх можна побачити у списку окремих онкозахворювань, що завдають найбільшої шкоди в частині стандартизованого показника DALY (років життя втрачених через втрату працездатності або смерті). Ось вони.

  • Рак легені.

  • Колоректальний рак.

  • Рак шлунка.

  • Рак грудної залози.

  • Рак печінки.

Втім, не варто сприймати наведені дані як катастрофічні. Насправді прогрес є і дуже значний. Стандартизовані показники захворюваності та смертності за останні 10 років знизилися. Перший – на 1,1%, другий – на 5,9%. І це справді хороша новина.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 views0 comments

Comments


bottom of page