top of page
Пошук

Здоровий спосіб життя може компенсувати генетичні ризики раку

Оновлено: 7 черв. 2022 р.


Австралійські дослідники підтверджують раніше зроблені висновки щодо ступеню впливу генетичних та поведінкових факторів на ризик виникнення раку. І стверджують, що здоровий спосіб життя здатний суттєво знизити ризик виникнення раку, тим самим компенсувати генетичні фактори. А в деяких випадках навіть повністю їх нівелювати. Таких висновків дослідники дійшли, вивчивши понад 200 тис. записів пацієнтів з британської бази даних, опитаних у період між 2006 і 2-10 роком.

Результати

  • "Шкідливі" звички збільшують сукупний ризик виникнення раку на 32%.

  • Здоровий спосіб життя значною мірою може знизити генетичний ризик колоректального раку, раку грудної залози та підшлункової залози.

  • Повністю компенсувати ризик раку легені та сечового міхура.

  • Здоровий спосіб життя ніяк не впливав на ризик виникнення меланоми, неходжкінської лімфоми, раку яєчників чи лімфолейкозу.

Що це означає

В цілому, висновки з цієї роботи очевидні: рак у сімейному анамнезі пацієнта зовсім не означає, що онкологічне захворювання буде діагностовано у нього самого. Більш того, для ряду типів раку поведінкові фактори важливіші за генетичні.

Але дослідники роблять ще один важливий висновок: лікарям слід приділяти цьому питанню більше уваги та повідомляти пацієнтам, генетично схильним до раку, що вони можуть ефективно впливати на цей ризик.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

2 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page