top of page
Пошук

Кинути палити ніколи не пізно

Оновлено: 7 черв. 2022 р.


Навіть за вже встановленого діагнозу рак легені відмова від куріння несе величезний зиск для здоров'я. Такими є результати дослідження, опублікованого в Журналі торакальної онкології 4 січня 2022 року.

Так, загальне виживання серед пацієнтів з діагнозом рак легені, які кинули курити, виявилося на 29% вищим у порівнянні з пацієнтами, які продовжували курити після постановки діагнозу.

Дослідники узагальнили результати 21-го дослідження, проведеного раніше, які охопили загалом понад 10 тисяч пацієнтів з діагнозом раку легені. І склали повну картину негативного впливу куріння на виживання при різних типах раку легені. Залежно від останніх, позитивний ефект відмови від куріння становив від 19% до 29%.

Крім, власне, канцерогенності тютюнового диму, куріння знижує переносимість та ефективність терапії, підвищує ризик післяопераційних ускладнень, а також ризики вторинного раку.

Як мінімум, дійшли висновку дослідники, це означає, що лікарям слід приділяти особливу увагу цьому питанню і надавати підтримку пацієнтам у відмові від куріння.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page