top of page
Search

Кожен дев'ятий пацієнт, який потребує паліативної допомоги, не отримує її


Такі висновки команди дослідників Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка днями опублікувала великий звіт про стан паліативної допомоги в світі. Лише близько 10% пацієнтів, які її потребують, отримують доступ. За підрахунками організації, 56,8 мільйона чоловік в світі залишаються без паліативної допомоги. Велика частина з них (78%) проживають в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Справжньою метою дослідження було перш за все звернути увагу на проблему. Тривалість життя в світі постійно зростає, а з нею і частка неінфекційних захворювань. В першу чергу - раку.

Зараз світ спрямовує величезну кількість ресурсів на лікування хвороб «старості». І це дуже важливо. Однак не варто забувати і про інший бік проблеми, впевнені в ВООЗ. І з їх висновками важко не погодитися.

Одна з найгостріших проблем - обмежений доступ до знеболення. У ВООЗ цей феномен пов'язують з забобонами, зокрема «опіофобією» - дезінформацією щодо належного медичного використання опіоїдів.

Робота команди ВООЗ містить ряд рекомендацій, спрямованих на створення набору вимірюваних індикаторів, які б дозволили оцінити якість паліативної допомоги та навіть пропонує кілька таких. Це вже дуже важливий крок, щоб почати рух у вірному напрямку.

0 views0 comments

Comments


bottom of page