top of page
Пошук

Літнім онкохворим потрібні персоналізовані протоколи лікування


Літнім пацієнтам з онкодіагнозом можна призначати менші дози хіміотерапії без значної шкоди для ефективності лікування. Такими є результати дослідження, опублікованого у свіжому номері Lancet.

Це ще одна робота, спрямована на вивчення можливості застосування геріатричної оцінки пацієнтів для коригування програми лікування пацієнтів похилого віку.

Суть полягає в тому, що таким пацієнтам важче переносити курс хіміотерапії. І вони набагато частіше стикаються із серйозними токсичними ефектами. Автори дослідження перевіряли, чи може курс лікування, скоригований на підставі результатів геріатричної оцінки, знизити побічні ефекти хіміотерапії. І цим підвищити рівень життя пацієнтів.

Отримані результати підтвердили гіпотезу. У групі втручання частота токсичних ефектів 3-5 ступеня становила 51%. Тоді як у контрольній групі той же показник дорівнював 71%.

Це дослідження наводить ще один доказ важливості підходу. Чому це важливо? Існує дуже багато причин, що пояснюють правильність такого корегування. Щонайменше, це дозволяє зберегти високий рівень якості життя пацієнта. Але й з огляду ефективності лікування захворювання в «геріатричному» підході є сенс. В рамках цього дослідження було показано, що пацієнти в групі втручання набагато рідше відмовлялися від лікування. У середньому різниця між двома групами становила 0,14.

1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page