top of page
Search

МРТ скринінг раку грудної залози економічно виправданий


МРТ кожні 4 роки в якості складової програми скринінгу раку грудної залози ефективний з точки зору економіки. Такі висновки великого дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Національного інституту раку США (https://bit.ly/3FimdCc).

В основі гіпотези лежить велика прогностична цінність МРТ-дослідження в порівнянні з класичною мамографією. А також результати низки недавніх досліджень, які довели чіткий зв'язок між щільністю грудної залози і ризиком виникнення раку. Таких пацієнтів в дійсності не так вже й багато (близько 8-10%). Однак саме для них прогностична цінність мамографії дуже низька, що, за словами дослідників, призводить до значного числа випадків інтервального раку (виявленого в проміжках між мамографію) в даній групі пацієнтів.

Аналіз, проведений дослідниками, показав, що МРТ для жінок з надзвичайно щільною грудною залозою кожні 4 роки економічно вигідний і набагато більш ефективний, ніж звичайна мамографія. Економічно виправданою виявилась і комбінована модель: чергування кожні 2 роки МРТ і мамографії.

Поки що не йдеться про перегляд загальнонаціональних скринінгових програм. Однак результати цілого ряду досліджень, опублікованих в останні пару років, схоже, все ж таки призведуть до змін в недалекому майбутньому. Це, втім, не означає, що всім без винятку жінкам показана МРТ в якості рутинного скринінгу. Мова все ж йде виключно про високоризикових групах.

2 views0 comments

Commentaires


bottom of page