top of page
Пошук

Мікробом кишечника і колоректальний рак: чи існує зв'язок


Дослідники продовжують активно вивчати роль мікробіома кишечника в розвитку колоректального раку. У новому дослідженні американський вчений ретельно вивчив склад мікробіома кишечника 40 пацієнтів, які пройшли колоноскопію. Його метою було зрозуміти, чи існує якийсь особливий склад в кишечнику людей, у яких виявлялися передракові поліпи.

Так, він з'ясував, що у пацієнтів з поліпами підвищено вміст Bacteroides fragilis. Що ще важливіше, штам, що домінував у людей з поліпами, відрізнявся від Bacteroides fragilis у пацієнтів без поліпів. Зокрема, однією з ключових їх особливостей була здатність посилювати запальний процес.

Важливий результат цієї праці - створення свого роду бактеріологічних відбитків мікробіома, які в майбутньому можуть використовуватися як показання для проведення додаткового обстеження.

Наступний крок дослідників - розширення програми до 200 осіб для отримання більш точних даних. Крім того, вони хочуть перевірити спроможність гіпотези, аналізуючи не саму слизову оболонку кишечника, а зразки калу.

Якщо отримані результати вдасться підтвердити, а метод буде спрощено, в майбутньому його можна буде застосовувати як додатковий критерій для включення ризикових пацієнтів в програми скринінгу. При цьому дуже важливо, що методика націлена навіть не на виявлення раку, а на пошук передракових поліпів.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page