top of page
Пошук

Навіть бівалентна ВПЛ-вакцина ефективно захищає від раку шийки матки.


Такі результати нового англійського дослідження, в ході якого були оцінені реальні кількісні показники ефективності цього способу боротьби з раком шийки матки. Планову вакцинацію дівчаток 12-13 років було розпочато у Великобританії у 2008 році. З розширенням програми на підлітків 14-18 років. Вакцинація проводилася препаратом Церварікс, який формує імунітет проти двох штамів ВПЛ 16 та 18 – це одна з найдешевших вакцин. Скориговані на вік результати вражають:

  • У групі дівчаток, які отримали вакцину у віці 12-13 років, зниження захворюваності порівняно з контрольною (невакцинованою) групою склало 87%.

  • Той самий показник для щеплення у 14-16 років становив 75%.

  • Для групи, яка отримала вакцину у 16-18 років – 34%.

Це переконливо доводить, що вакцинація навіть проти двох найбільш канцерогенних штамів ВПЛ, дає дуже високий рівень захисту від раку шийки матки.

Результати цього дослідження були опубліковані 4 листопада в авторитетному журналі Lancet і ще раз наголошують на важливості вакцинації проти ВПЛ. Нагадаю також, що в іншому недавньому дослідженні було показано, що навіть однієї дози вакцини проти ВПЛ достатньо формування імунітету проти стійкої інфекції. Втім, у тій роботі вакцинація проводилася 4-валентной вакциною.

1 перегляд0 коментарів

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page