top of page
Search

Онкохворі вживають менше марихуани, ніж звичайні американці


Нещодавно ще три американські штати - Віргінія, Південна Дакота і Коннектикут - легалізували «рекреаційну марихуану». Таким чином її «немедичне» вживання наразі законно вже в 15 штатах. Вчені з онкологічного центру Мессі вирішили з'ясувати, як ці зміни позначилися на реальній статистиці вживання.

З'ясувалося, що серед онкохворих американців, багато з яких і раніше мали доступ до препаратів на основі канабіноїдів, марихуану на цей момент вживає близько 9%. Причому цей відсоток практично не змінився за останні 4 роки.

Серед людей без онкодіагнозу доля таких 14%. І ця частка продовжує зростати.

Добре це чи погано? Відповіді на це питання немає і поки не може бути. Просто тому, що єдиної думки щодо користі і шкоди від вживання марихуани досі немає. Американське онкологічне товариство вкрай обережно висловлюється про марихуану і препарати на основі канабіноїдів.

Так, вони допомагають знімати деякі побічні ефекти хіміотерапії, такі як нудота, блювота. А також мають болезаспокійливий ефект. Деякі дослідження також показали протипухлинний ефект. Але від вживання марихуани є і шкода. Як мінімум, від вдихання смол і інших речовин при палінні.

Загальна рекомендація ACS - рішення повинно прийматися пацієнтом після консультації з лікарем, в ході якої першого буде попереджено про всі можливі корисні та шкідливі властивості марихуани.

А ось відповідь на питання, чому онкохворі вживають менше марихуани, є. Дослідники вважають, що це пов'язано з більш уважним ставленням до свого здоров'я серед хворих на рак.

0 views0 comments

Comments


bottom of page