top of page
Пошук

Пандемія і рак: погані новини


У перші півроку після початку пандемії і введення по всьому світу жорстких обмежувальних заходів з'явилося чимало робіт, які на підставі моделювання передбачали вкрай згубний вплив локдаунів на роботу онкологічних служ. В цьому немає нічого дивного, враховуючи, наскільки важливе для ефективного лікування раннє виявлення захворювання.

Однак всі ці роботи донедавна залишалися лише гіпотезою.

8 вересня в JAMA були опубліковані результати невеликого дослідження, проведеного у Франції. В аналіз були включені дані 80 пацієнтів, які брали участь в дослідженні процедури скринінгу, в рамках якого оцінювався статус пухлинної ДНК при метастатичному колоректальному раку. При цьому порівнювалися дані пацієнтів, які пройшли скринінг до і після 55-денного локдауна у Франції.

Результати невтішні і дуже красномовні.

  • Концентрація пухлинної ДНК у пацієнтів, які пройшли скринінг після зняття обмежень в середньому була 6,9 разів вища в порівнянні з тими, хто пройшов скринінг до локдауна.

  • Гірше того. Медіанна виживаність у першої групи становила 14,7 місяців. Проти 20 місяців у «докарантинної» групи.

Причина таких результатів криється виключно в порушенні нормальної роботи онкологічних служб. Призупинення програм скринінгу та добровільна відмова пацієнтів від проходження діагностичних процедур привели до більш пізньої постановки діагнозу.

З одного боку, такі результати повинні стати уроком на майбутнє. З іншого, - вони ще раз демонструють важливість раннього виявлення онкозахворювань і програм скринінгу.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page