top of page
Search

Переривчасте голодування збільшує ефект від імунотерапії

Updated: Jun 7, 2022


Група італійських дослідників у ході невеликого експерименту отримала досить переконливі докази безпеки та користі від уривчастого (інтервального) голодування для онкохворих, які проходять імунотерапію.

У дослідженні взяли участь 101 пацієнт із різними онкозахворюваннями. Усім їм запропонували проходити спеціальну дієту, що імітує голодування тривалістю 5 днів. Загальне споживання калорій у цей період було обмежено рівнем 1800 ккал: 600 у перший день та по 300 у наступні 4. Цикли повторювалися кожні 3-4 тижні. Між циклами жодних суворих обмежень у раціоні встановлено не було.

Які результати

  • З точки зору метаболічної реакції режим переривчастого голодування знизив медіанні концентрації глюкози в плазмі на 18,6%, рівні інсуліну на 50,7% і рівні IGF-1 на 30,3%.

  • Метаболічний шок спричинив реакцію імунної системи: дослідники зафіксували значне збільшення специфічних CD8+Т-клітин.

  • Переривчасте голодування виявилося безпечним для онкохворих, а втрата маси у періоди обмеження раціону компенсувалася у періоди між циклами.

Що далі

Тут важливо зробити кілька застережень, щоб уникнути неправильного трактування результатів. По-перше, згадана вище користь була продемонстрована для пацієнтів, які проходять лікування імунотерапевтичними препаратами. Тобто вважати ці результати релевантними для інших онкохворих категорично не можна.

По-друге, дослідження проведено на малій та гетерогенній вибірці. І навіть самі дослідники визнають, що використовувати їх результати у клінічній практиці поки що неможливо. Оскільки даних недостатньо для формування чітких рекомендацій за схемою обмежень калорій для конкретних типів онкозахворювань та пацієнтів.

Проте це дослідження показує цілком зрозумілі перспективи даного методу, як допоміжного інструменту підвищення ефективності імунотерапії.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

Comments


bottom of page