top of page
Search

Показники смертності від COVID-19 серед онкохворих не знижуються


Великий аналіз (195 тис. пацієнтів), який на конференції ESMO представили британські дослідники, показує, що смертність від COVID-19 серед онкохворих в останній рік не знижувалася.

З січня 2020 спостерігається неухильне зниження показників смертності від COVID-19 в усьому світі. Однак це не стосується пацієнтів, які проходять лікування від раку або мають такий діагноз у минулому. Більш того, розрив у показниках між пацієнтами з раком в анамнезі і без нього почав стрімко збільшуватися, починаючи з січня 2021 роки.

Дослідники не висловлюють ніяких гіпотез, здатних пояснити цей феномен, і лише констатують факт. Однак частково пояснити його може інша доповідь, зроблена на тій же конференції ESMO.

Аналіз реєстру OnCovid показав, що приблизно кожен шостий онкохворий стикається з так званим long Covid - довгостроковими наслідками перенесеного захворювання. В цілому, ця цифра не сильно відрізняється від показників пацієнтів без онкодіагнозу.

Проте у онкохворих з long Covid ризик смерті підвищений на 76% в порівнянні з тими, у кого немає довгострокових наслідків. Почасти це пов'язано зі значно більш високими показниками відмови від лікування у таких пацієнтів. При цьому ті, хто прийняв рішення відмовитися від продовження протиракової терапії, мали в 3,5 рази вищі показники смертності.

Ось деякі цифри з доповіді:

  • Найбільш частими довгостроковими наслідками були задишка (49,6%), стомлюваність (41,0%), хронічний кашель (33,8%) та інші респіраторні ускладнення (10,7%).

  • 14,8% таких пацієнтів повністю припинили терапію. 37,8% було відкориговано дози або режим лікування.

  • Найчастіше терапію припиняли через погіршення працездатності пацієнта (61,3%). Коригування дози або режиму зазвичай проводилася, щоб уникнути пригнічення імунітету (50,0%).

0 views0 comments

Comments


bottom of page