top of page
Search

Противірусна терапія гепатиту С для пацієнтів, які пройшли лікування раку печінки, необхідна

Updated: Jun 7, 2022


Нове дослідження, проведене японськими клініцистами, показує, що противірусна терапія гепатиту С прямої дії не тільки безпечна (з точки зору ризику рецидиву онкозахворювання), але й корисна для пацієнтів, які пройшли лікування раку печінки.

Дискусії з цього питання активно велися останні кілька років. Приводом стало іспанське дослідження 2016 року, яке викликало побоювання щодо безпеки лікування пацієнтів із раком печінки від гепатиту С.

Проте в січні 2019 року американські клініцисти, провівши велике багатоцентрове дослідження, спростували сумніви. Вони показали, що ризик рецидиву раку печінки навіть знижується в тих пацієнтів, які проходили противірусну терапію прямої дії.

У новому одноцентровому дослідженні японські клініцисти показали, що терапія гепатиту С суттєво знижує ризик рецидиву раку печінки. Так, у групі пацієнтів, які проходили терапію, ризик рецидиву був на 72% нижчим, ніж у групі, яка не проходила противірусного лікування.

Це дуже важливе дослідження, оскільки гепатит є ключовою причиною раку печінки. Скажімо, у Японії з інфекцією пов'язують 65% випадків раку печінки.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 views0 comments

Commentaires


bottom of page