top of page
Search

Підвищення акцизів на алкоголь може знизити кількість асоційованих випадків раку в Європі


Такі висновки містить робота німецьких вчених, опублікована 14 вересня в Lancet. Грунтуючись на статистичних даних, вони змоделювали три можливих сценарії - підвищення податку на 20%, 50% і 100%.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в 2019 році в Європейському регіоні було виявлено 188 тис. нових випадків раку, які, як вважається, були викликані алкоголем. При цьому Європа є одним зі світових «лідерів» за вживанням спиртного на душу населення.

Моделювання показало, що дворазове збільшення акцизу могло б запобігти 10,7 тис. випадків раку в тому ж 2019 році. Що становить 5,9% від усіх асоційованих випадків.

Залежність, зрозуміло, нелінійна. Що пов'язано, крім іншого, з різним податковим навантаженням, існуючим в даний момент.

  • Наприклад, максимальних результатів в абсолютних числах можна було б домогтися в Великобританії (-1813 випадків), Росії (-1414) і Німеччини (-1268).

  • У відсотковому відношенні найбільший ефект міра могла б принести Норвегії (-23,7% запобігли випадків), Вірменії (-16,9%) і Ісландії (-14,3%).

  • Для України показники склали відповідно 413 випадків і 4,9%.

Багато це чи мало? Питання дискусійне. З одного боку, будь-яке врятоване життя має сенс. З іншого, статистично ефект від вкрай непопулярного заходу виглядає не дуже переконливо.

На інфографіці показаний кількісний ефект дворазового підвищення акцизів на алкоголь в різних країнах європейського регіону з точки зору випадків асоційованого з алкоголем раку, що вдасться запобігти.

1 view0 comments

留言


bottom of page