top of page
Пошук

Рак грудної залози: що можна зробити, щоб поліпшити показники


Група американських дослідників провела ретельне моделювання, щоб з'ясувати, які зусилля в глобальному масштабі слід зробити, щоб поліпшити показники 5-річного виживання при раку грудної залози. Результати їх роботи недавно були опубліковані в Lancet.

У 2020 році рак грудної залози очолив антирейтинг онкологічних захворювань в світі серед обох статей. При цьому, незважаючи на колосальні зусилля і значні успіхи статистика 5-річного виживання все ще досить скромна. У 2018 році показник становив 67,9%.

Звичайно, статистика набагато краще в країнах з високим рівнем доходів, де широко розвинені скринінгові програми, а доступ до сучасних методів діагностики, візуалізації і лікування ширший. Аналогічний показник для групи “багатих” країн становить 87%. Для найбідніших не перевищує 10%.

Що можна зробити?

За оцінками дослідників, найбільший ефект може дати розширення доступу до хірургічного лікування. Зусилля тільки в цьому напрямку здатні збільшити глобальний показник 5-річного виживання на 2,7%.

А розширення всього пакету традиційних методів діагностики і лікування (хірургія, хіміотерапія, променева терапія, ультразвук і рентген) потенційно дає приріст показника до 75,6%. При цьому в країнах з середнім і низьким рівнем доходів цей напрямок здатен збільшити 5-річне виживання з середніх 3% до 28%.

А якщо до цього додати підвищення якості медичної допомоги, показник взагалі збільшиться до 55% (в глобальному масштабі - до 78,2%).

Загалом, всебічне покращення в усіх напрямках може дати приріст показника на 15%.

Важливо. Під «покращенням» дослідники розуміють розширення доступу до методів діагностики і лікування до середньосвітового рівня. Тобто ні про які надзусилля не йдеться.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page