top of page
Search

Рак 2040: дослідники прогнозують різке зростання захворюваності і смертності в Європі


У найближчі 20 років захворюваність на рак в європейському регіоні зросте на 21%, а смертність - на 32%. Такі висновки містить доповідь команди європейських вчених, представлена на щорічних зборах ESMO.

Щоб дійти таких висновків, дослідники зібрали дані по захворюваності та смертності на 2020 рік по 27 країнах ЄС. На них наклали прогнозні дані Євростату по зміні чисельності населення регіону в найближчі 20 років з п'ятирічним кроком. Крім основного, були змодельовані також 5 додаткових сценаріїв, заснованих на гіпотезах:

  • Більш низька народжуваність - на 20% нижче, ніж у 2020 році;

  • Зниження загальної смертності при збільшенні очікуваної тривалості життя на 2 роки до 2070 року;

  • Зниження міграції при чистому скороченні чисельності на 33%;

  • Більш висока міграція при чистому зростанні чисельності на 33%;

  • Без міграції, зі стабільним населенням.

У базовому сценарії зростання захворюваності до 2040 року складе 21,4%. Щорічно буде виявлятися 3,4 млн нових випадків онкозахворювань.

Максимальні показники дослідники отримали в разі збільшення тривалості життя. У такому сценарії зростання захворюваності складе 23,4%.

Зрозуміло, всі ці цифри досить умовні. До того ж є усередненими. Навіть в розрізі різних онкозахворювань вони істотно відрізняються. Наприклад, максимальне зростання захворюваності модель прогнозує для мезотеліоми (+35,2%), що, скоріш за все, пов'язано головним чином з низькою базою порівняння. У той же час захворюваність на рак яєчок скоротиться на 5,2%.

Найбільш динамічним з точки зору смертності, за оцінками дослідників, буде рак простати (+56,5%).

0 views0 comments

Commentaires


bottom of page