top of page
Search

Ранній колоректальний рак у «далеких» родичів збільшує ризик захворювання


Американські вчені в ході невеликого дослідження дійшли висновку, що ранній колоректальний рак (до 50 років) у родичів другого і третього ступеня споріднення збільшує ризик виявлення захворювання в молодому віці. Результати їх роботи засновані на аналізі 1500 пацієнтів і були опубліковані в серпні в Cancer Epidemiology.

  • Зокрема, вони показали, що ранній колоректальний рак у родичів першого ступеня споріднення (батьки, брати і сестри, діти) пов'язаний з 6-кратним збільшенням ризику.

  • Той же множник у випадку з родичами другого ступеня споріднення (бабусі і дідусі, онуки, тітки і дядьки, племінники) становить 3,1.

  • Асоціації залишаються статистично значущими навіть коли йдеться про родичів третього ступеня (прабабусі і прадідусі, двоюрідні сестри й брати). Ризик при цьому збільшується в 1,56 рази. Зрозуміло, всі цифри наведені в порівнянні з пацієнтами, в сімейному анамнезі яких немає випадків раннього колоректального раку.

Висновок з даного дослідження досить очевидний. Таким «ризиковим» пацієнтам не зайвим буде пройти раннє обстеження за допомогою колоноскопії ще до досягнення 50-річного віку.

Втім, з огляду на істотне зростання випадків раннього колоректального раку, віковий поріг включення в скринінгові програми і без того знижується. Наприклад, Американське онкологічне товариство рекомендує починати скринінг з 45 років.

1 view0 comments

Comments


bottom of page