top of page
Search

Регулярна ходьба істотно знижує ризик смерті від всіх причин


Дані свіжого дослідження, проведеного американськими фахівцями, показують, що регулярне фізичне навантаження радикально знижує ризик смертності від усіх причин для людей середнього віку. У тривалому дослідженні, розпочатому ще в 1985 році, взяли участь понад 5 тис. Дорослих американців. 2,3 тис. з них додатково були вивчені на предмет щоденної кількості кроків за допомогою акселерометра. Саме на основі даних по цій групі і були зроблені висновки дослідників. На момент проведення дослідження середній вік в групі становив 45,8 років.

Так, всіх учасників розділили на три підгрупи. Тих, хто щодня проходив менше 7000 кроків, від 7 до 10 тисяч і понад 10 000.

Результати

  • Учасники, які проходили щодня не менше 7000 кроків мали на 50-70% менший ризик смерті від всіх причин в порівнянні з тими, хто проходив менше.

  • Не було виявлено жодного зв'язку між інтенсивністю ходьби і ризиком смерті.

  • Поріг 10 тис. кроків на день виявився піковим: перевищення цього показника не призводило до подальшого зниження ризику.

Що це означає

Користь регулярного фізичного навантаження для зниження ризику багатьох захворювань, включаючи деякі види раку, доведена давно. Однак до сих пір ведуться дискусії щодо рекомендованого обсягу такого навантаження. Навряд чи це дослідження може поставити крапку в суперечках на цю тему - чисельність вибірки і невисока частота "контрольної події" залишають достатньо простору для сумнівів.

І все ж це ще одне дослідження (ось аналогічне по суті https://bit.ly/38Lf2U9), яке підтверджує висновки ряду інших робіт. З нього випливає кілька висновків.

Головний - рухатися корисно і потрібно. Наскільки інтенсивним буде фізичне навантаження - не так важливо. Набагато важливіше, щоб середній його обсяг був достатнім. Крім того, існує доступний і зрозумілий спосіб вимірювати цей самий «достатній» рівень - слід проходити щодня від 7 до 10 тис. кроків.

0 views0 comments

Comments


bottom of page