top of page
Пошук

Ризик гематологічних злоякісних новоутворень пов'язаний зі спадковістю


Вчені університету Південної Данії прийшли до однозначного висновку, що спадковість має чимале значення, коли йдеться про ризик виникнення гематологічного раку. Щоб дійти такого висновку, дослідники вивчили записи 316 397 близнюків з національної бази даних, 28% з них були монозиготними. Середній строк спостереження при цьому склав 40 років. Завдання дослідників полягало в тому, щоб довести або спростувати зв'язок між ризиком виникнення гематологічного раку і спадковістю. Що виявили

  • Ризик виникнення будь-якого гематологічного злоякісного новоутворення протягом життя склав 2,5%, що відповідає показникам фонової популяції.

  • У дизиготних близнюків аналогічний ризик зростав до 4,5%. Звичайно, у випадках, коли у другого близнюка виявлялося захворювання.

  • У монозиготних показник зростав до 7,6%.

Спадковість схильності до розвитку будь-якого гематологічного раку при цьому склала в середньому 24%. Цей показник, по суті, оцінює величину вкладу спадкових факторів в загальний ризик виникнення захворювання. Пікових значень (близько 55%) він досягав у віці 40 років. І стабілізувався на рівні 20-25% к 55 рокам. Що це означає Дослідники довели, що спадковість все ж є фактором ризику. Принаймні у випадку гематологічних злоякісних новоутворень. Це не означає, що кожен, у кого в сімейному анамнезі є подібні випадки, приречений отримати аналогічний діагноз. Однак звертати увагу на випадки гематологічних злоякісних новоутворень у членів сім'ї все ж варто. На ділі це означає, що лікарям загальної практики як мінімум потрібно цікавитися у пацієнтів середнього віку, чи не було подібних випадків у найближчих родичів раніше. Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page