top of page
Пошук

Скринінг раку грудної залози: штучний інтелект програє людині


Технології штучного інтелекту все ще недостатньо точні, щоб замінити людину, коли мова йде про скринінг раку грудної залози. Такими є результати аналізу дослідників Уорікського університету, які вивчили точність існуючих технологій на замовлення Національного скринінгового комітету Великобританії. Результати їхнього труда 2 вересня було опубліковано в BMJ.

Були проаналізовані результати 12 досліджень, які оцінювали точність технологій ШІ для оцінки мамографій, в тому числі в порівнянні з результатами оцінок фахівця. В цілому в них взяли участь 130 тис. жінок, які пройшли скринінг, в Швеції, США, Німеччині, Нідерландах та Іспанії в період з 2010 року по сьогоднішній день.

Три великі дослідження (80 тис. жінок) показали, що 34 з 36 систем виявилися менш точними, ніж оцінка лікаря-радіолога. Всі 36 були менш точні, ніж оцінка двох і більше фахівців, що є нормальною практикою в Європі.

5 невеликих досліджень, навпаки, показали перевагу ШІ над людиною. Однак дослідники звертають увагу на високий ризик упередженості в даних роботах. До того ж, їх висновки були відтворені в більших дослідженнях.

Нарешті, три дослідження вивчали використання ШІ в якості попереднього етапу скринінгу. З тим, щоб до радіолога доходили тільки високоризикові мамографії. Технології при цьому відзначили як низькоризикові 53%, 45% і 50% жінок. Серед них рак лікарями-радіологами був виявлений у 10%, 4%, і 0% жінок.

Загальний висновок експертної групи - точність існуючих систем ШІ все ще недостатня, щоб їх можна було рекомендувати для використання в програмах скринінгу.

Немає сумнівів, що в недалекому майбутньому ситуація зміниться, однак зараз замінити людину технологія не здатна.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page