top of page
Пошук

Сільські жителі частіше впевнені, що рак – це вирок

Оновлено: 7 черв. 2022 р.


Може здатися, що це занадто очевидний висновок, але все ж таку думку про рак набагато частіше висловлюють саме мешканці сільських районів. Згідно з результатами американського дослідження, навіть у США серед таких людей думка, що рак невиліковний, поширена на 21% більше, ніж серед жителів міст.

Крім того, на 29% частіше серед таких людей поширена думка, що рак може викликати абсолютно все.

Але, мабуть, найтривожніший результат дослідження - серед жителів сільскіх районів на третину більше людей нічого не знають про методи профілактики.

Ці результати отримані в ході великого (понад 10 тис. респондентів) опитування пацієнтів у клініках США. Однак немає жодних сумнівів, що наведені показники анітрохи не менші і в інших країнах.

Що це означає

У тому, що багато хто вважає рак вироком, загалом немає нічого нового. Така думка поширена і серед багатьох жителів великих міст, які рідко стикаються з дефіцитом інформації.

Але слабка проінформованість про причини виникнення раку, методи ранньої діагностики та профілактики має стати предметом особливої ​​уваги. Згідно зі звітом Американського онкологічного товариства, зараз близько 42% випадків раку викликається причинами, яких можна запобігти. У цьому контексті критично важливо докладати зусиль, спрямованих на збільшення обізнаності людей.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

5 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page