top of page
Search

Третина протиракових препаратів без доведеної клінічної користі залишаються в обігу


Американські дослідники в ході дослідження прийшли до несподіваного висновку: близько третини неефективних протиракових препаратів, схвалених за прискореною процедурою FDA, через 4 роки все ще призначаються пацієнтам. Хоча клінічні дослідження, що слідували за схваленням, не довели їх ефективності. Вибірка дослідження не дуже значна, тому результати можуть здаватися надмірно сенсаційними. Однак це факт: з 18 протипухлинних препаратів, чия ефективність не була доведена в дослідженнях після схвалення FDA (в 1992-2020 роках), 6 продовжували призначати пацієнтам.

Чи так це жахливо?

Результати дослідження можуть лякати і, звичайно, вимагають уваги. Проте все не так жахливо. По-перше, із зазначеного числа дозволи на 11 препаратів були відкликані виробниками добровільно, ще одне відкликали в самій FDA.

По-друге, немає сумнівів, що після публікації цього дослідження в FDA звернуть увагу на проблему і посилять контроль за дослідженнями препаратів, схвалюваних за прискореною процедурою.

Нарешті, дослідники не повідомили про кількість препаратів, ефективність яких в результаті була доведена.

У цьому питанні, втім, все теж не так вже й добре. Інше дослідження показало, що з 253 препаратів, схвалених за прискореною процедурою (з моменту її запуску в 1992 році), ефективність 112 в результаті не була клінічно доведена. Трактувати результати даних робіт потрібно дуже обережно. Навряд чи слід робити висновок про повну неспроможність прискореної програми FDA. Але підвищити контроль над її застосуванням було б дуже корисно.

1 view0 comments

Comments


bottom of page