top of page
Search

У 2030 році потрібно буде провести 45 млн хірургічних операцій з приводу раку: ESSO закликає...

Updated: Jun 7, 2022


У 2030 році потрібно буде провести 45 млн хірургічних операцій з приводу раку: ESSO закликає вжити заходів щодо покращення якості онкохірургів


Президент Європейської асоціації онкологічної хірургії, професор хірургії Римського католицького університету Доменіко М. Д'Уго у відкритому листі звернувся до європейських політиків. Він звернув увагу на недостатнє політичне визнання та фінансування онкохірургії в європейському регіоні та закликав вжити низку заходів.

За оцінками ESSO, до 2030 року щорічна кількість хірургічних процедур щодо раку зросте до 45 млн по всьому світу. При цьому саме хірургія залишається ключовим та найефективнішим методом лікування для 80% онкопацієнтів – саме такій кількості із загального числа знадобиться хірургічна допомога до зазначеного року.

При цьому Д'Уго звертає увагу, що нині менше чверті хворих на рак отримують безпечну, доступну або своєчасну операцію.

Це означає, додає він, що онкохірургії слід приділити особливу увагу. У тому числі фінансову. І пропонує план із 4-х пунктів:

  • Виділити хірургічну онкологію на окрему дисципліну. Скажімо, через впровадження глобальної навчальної програми.

  • Надати підтримку дослідженням та інноваціям. Для того, щоб хоча б зменшити розрив з фінансуванням фармацевтичних досліджень.

  • Посилити роботу з впровадження та ефективності програм скринінгу, які є дуже важливою складовою ефективного хірургічного лікування раку.

  • Зрештою, професор звертає увагу на той факт, що хірургія є «невід'ємною частиною» багатопрофільної допомоги, а також на кращі результати лікування пацієнтів у комплексних онкоцентрах. Він закликає уніфікувати стандарти та вимоги до таких центрів та посилити роботу щодо їх сертифікації.

Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 views0 comments

Comments


bottom of page