top of page
Пошук

Флуоресцентний спрей майже миттєво “підсвічує” пухлини


Американські вчені повідомляють про суттєве удосконалення хімічної сполуки, що здатна «підсвічувати» злоякісні новоутворення. Йдеться про створення спрея, який при потраплянні в кисле середовище пухлини дає флуоресцентне світіння. Тим самим підсвічуючи края пухлини.

Сама технологія не є новою і застосовувалася в хірургічній практиці раніше. Однак в даному випадку йдеться про практично миттєвий ефект. Всього через хвилину контраст між здоровою тканиною і тканиною пухлини склав 1,3. Через 10 хвилин співвідношення «сигнал/фон» зростає до 1,5. Такими є результати тестування речовини на мишах.

Методика має дуже хороший потенціал. По-перше, вона не має системної токсичності, оскільки може застосовуватися місцево. По-друге, за рахунок швидкості.

Однак поки мова не йде про практичне застосування спрею. До цього представленому з'єднанню треба буде пройти кілька етапів клінічних досліджень. Якщо в їх ході буде доведена ефективність і безпека речовини, її можна буде застосовувати в хірургічній практиці. Що, до речі, може істотно поліпшити результати хірургічного лікування онкозахворювань.

0 переглядів0 коментарів

Commenti


bottom of page