top of page
Пошук

Фізичні вправи знижують ступінь запальних реакцій. Британські дослідники показали як саме

Оновлено: 7 черв. 2022 р.


У невеликому дослідженні, проведеному в Ноттінгемському університеті, група вчених спробувала знайти відповідь на питання, як саме фізичні вправи впливають на ступінь запальних реакцій. Для цього вони ретельно вивчили 78 людей з артритом. 38 з них виконували 15-хвилинні вправи для зміцнення м'язів щодня протягом шести тижнів, а решта 40 нічого не робили.

Наприкінці дослідження ті з учасників, хто виконував фізичні вправи, заявили про зниження рівня болю, пов'язаного з артритом. У них також спостерігалося зниження показників цитокінів (медіаторів запалення) та більш високий рівень ендоканабіноїдів – речовин, що виробляються в організмі та схожі з каннабіноїдами. Саме з цими речовинами пов'язаний ефект "м'язової радості" властивий людям спортом, що постійно займається.

Подальше вивчення показало деякий зв'язок даних чинників зі зміною мікробіома - змінами популяції кишкових мікроорганізмів, званих SCFAS. Автори вказують можливий зв'язок у змінах мікробіома з впливом на виробництво ендоканабіноїдів. При цьому, як запевняють дослідники, протизапальний ефект як мінімум на третину був пов'язаний зі зростанням рівня ендоканабіноїдів.

Звичайно, це дослідження наводить лише один фактор взаємозв'язку між фізичними вправами та користю для здоров'я. Немає сумнівів, що найближчими десятиліттями ми дізнаємося ще чимало нових пояснень. Але й це дослідження робить дуже важливе та цікаве відкриття. Самі автори роботи вважають головним результатом свого дослідження цілком простий висновок: на тлі підвищеного інтересу до масла каннабідіолу та інших подібних препаратів важливо знати, що проста зміна способу життя може підвищити рівень ендоканабіноїдів, що виробляються у власному тілі.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page