top of page
Пошук

Щеплення від раку – у Клівленді починається випробування вакцини проти найбільш агресивної...


Американські клініцисти розпочинають дослідження I фази вакцини проти потрійного негативного раку грудної залози. На цьому етапі 24 жінки, які перенесли це захворювання, які не мають зараз пухлини, але мають високий ризик рецидиву, отримають дві дози вакцини.

Йдеться про препарат, що активує імунну систему на специфічний білок α-лактальбумін, який у нормі не виявляється після годування груддю. Однак є у більшості випадків потрійного негативного раку грудної залози. Вакцина також містить ад'ювант, який активує вроджену імунну відповідь, що дозволяє імунній системі реагувати на пухлини, що виникають, і запобігати їх росту.

Результати дослідження клініцисти розраховують отримати у 2022 році. Після цього етапу, якщо попередні результати будуть підтверджені, буде розпочато другу фазу випробувань. Очікується, що у ній візьмуть участь здорові жінки з високим ризиком, які добровільно пройшли двосторонню мастектомію. Як правило, ці жінки несуть мутації у генах BRCA1 або BRCA2.

Тільки потім можна буде говорити про велике випробування вакцини третьої фази.

Але якщо в результаті все вийде, ми отримаємо новий спосіб боротьби з найбільш агресивною формою раку грудної залози. Більш того, запевняють розробники вакцини, закладені принципи можуть бути застосовані і для інших поширених форм раку. Наприклад, раку яєчників та ендометрію.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page