top of page
Пошук

Що є причиною раку легені у людей, що ніколи не палили


Рак легені займає перше місце в статистиці смертності від онкозахворювань. При цьому до 80-90% всіх випадків пов'язані з курінням - фактором, який можна виключити. Та на боротьбу з яким наразі направлені колосальні зусилля. Однак залишається 10-20% випадків, що ніяк не асоційовані з курінням. І до цього часу немає однозначної відповіді на питання, які саме механізми запускають процес.

Американські вчені спробували знайти відповідь на це питання. З цією метою вони провели геномний аналіз клітин пухлин 232 пацієнтів з недрібноклітинним раком легені, що ніколи не палили пацієнтів. Мета - визначити мутаційні сигнатури - конкретний набір мутацій в генах, що запустив процес утворення пухлини.

Перш за все, дослідники підтвердили, що мутаційні сигнатури пухлин таких пацієнтів істотно відрізнялися від таких у курців. Більш того, зв'язку з курінням тютюну не було навіть у 62 пацієнтів, які повідомили про вплив вторинного тютюнового диму (пасивне куріння).

Більшість вивчених зразків показали, що пухлинний процес запускали мутації, пов'язані з природними процесами в організмі, наприклад, неправильна репарація ДНК або окислювальний стрес.

Дослідники також виявили три найбільш поширених типи пухлин у людей, що ніколи не палили, які відрізнялися один від одного рівнем мутаційної навантаження. Ця важлива складова дослідження в майбутньому може стати основою для розробки нових стратегій лікування.

Що з цього випливає

Перш за все, слід зазначити, що вибірка, на підставі якої дослідники робили висновок, дуже обмежена, що визнають і вони самі. Для розуміння загальної картини, а отже, розробки нових стратегій лікування, потрібно більше даних.

Рівно з тієї ж причини слід з обережністю ставитися до окремих висновків роботи: значного зв'язку між пасивним курінням і раком легені виявлено не було. Малозначним виявився і вплив інших канцерогенних чинників.

0 переглядів0 коментарів

Kommentare


bottom of page