top of page
Search

Японці знайшли екстравагантний спосіб ранньої діагностики раку підшлункової залози

Updated: Jun 7, 2022


Японські дослідники заявляють про високу ефективність нетривіального методу ранньої діагностики раку підшлункової залози, на основі якого, запевняють вони, можна створювати програму скринінгу.

Рак підшлункової залози дуже важко діагностувати на ранній стадії. І цей вид онкозахворювання є одним із небагатьох, смертність від якого за останні півстоліття не тільки не скоротилася, а й навіть збільшилася (на 3%). Останній феномен пов'язаний саме з пізнім виявленням захворювання у більшості пацієнтів.

Японські дослідники запропонували використовувати для скринінгу генно-модифікованих нематод – найпростіших хробаків, яких змінили таким чином, що вони почали реагувати на специфічний запах сечі хворих на рак.

Невеликі дослідження, проведені раніше, показали високу чутливість методу. На прес-конференції, присвяченій особливостям специфічного способу, вчені заявили, що модифіковані нематоди C. Elegans ідентифікували всі 22 зразки пацієнтів із раком підшлункової залози, у тому числі на ранній стадії захворювання.

Насправді цей метод діагностики японська біотехнологічна компанія розробляє досить давно. Одна з перших публікацій, що показують можливість використання нематод для діагностики раку за зразками сечі, з'явилася ще в 2019 році.

А минулого року, представляючи результати подальших досліджень, японці повідомляли про те, що C. Elegans визначають 15 видів раку на ранній стадії з точністю 85%.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

Comentarios


bottom of page