top of page
Search

Існуючі програми скринінгу колоректального раку можна поліпшити


Ряд раніше проведених досліджень показав можливий зв'язок між складом мікробіома кишечника і ризиком виникнення колоректального раку. Саме цю особливість пропонують використовувати вчені, щоб поліпшити точність існуючих програми скринінгу, побудованих на пошуку прихованої крові в калі пацієнта.

Метою даного дослідження, втім, не був пошук конкретного складу мікробіома, який можна було б асоціювати з раком. Першим завданням учених було з'ясувати, чи можливо побудувати сигнатуру мікробіома пацієнта за існуючими зразками, тобто отриманими в рамках стандартної скринінгової програми. Оскільки додатковий самостійний аналіз з високою ймовірністю автоматично зробить методику нерентабельною.

Виявилося, що це можливо. Порівнюючи результати аналізу свіжозаморожених зразків і зразків, отриманих для проведення FIT-дослідження, вони дійшли висновку, що ніяких критичних змін, здатних вплинути на результати, з ними не відбувалося. Причому аж до 7-денного періоду.

Звичайно, це попередній результат. Наступним і набагато більш важливим етапом стане дослідження методики на предмет здатності розпізнати «ризикову» сигнатуру мікробіома. Тобто визначити на більш-менш великій когорті пацієнтів з колоректальним раком і без нього такий склад кишкових бактерій, який зі зрозумілою ймовірністю буде свідчити про розвиток злоякісного новоутворення. Чи можливо це в принципі - покаже час.

Якщо гіпотеза буде підтверджена, методикою можна буде розширити існуючі програми скринінгу і поліпшити їх якість.

0 views0 comments

Comments


bottom of page