top of page
Search

COVID-19 знімає больовий синдром у онкохворих

Updated: Jun 7, 2022


Швейцарські клініцисти зафіксували кілька випадків цікавого побічного ефекту COVID-19. Кейси були описані та опубліковані в авторитетному журналі Pain.

У чому суть

Троє пацієнтів (чоловіки віком від 67 до 84 років) звернулися за амбулаторною консультацією з приводу сильного онкологічного болю, нечутливого до лікування опіоїдами. Госпіталізовані до клініки з діагнозом COVID-19, всі вони заявили про суттєве зменшення і навіть повне зникнення болю. В одного з пацієнтів також було відзначено повернення больових відчуттів у міру одужання.

Як і у випадку з іншими атиповими симптомами, цей феномен поки що залишається загадкою – клініцисти лише висловлюють гіпотези щодо причин такого ефекту.

Одне вказує на можливу дисфункцію острівцевої частки мозку, що відповідає зокрема за суб'єктивне сприйняття болю. Друга версія пов'язує феномен із дисфункцією периферичної нервової системи.

Звичайно, обидві гіпотези нічим не підтверджені і, як і низка інших атипових симптомів COVID-19, потребує додаткового вивчення. До того ж, незважаючи на здавалося б «користь» такого роду побічних ефектів, шкоди від них може бути набагато більше. Та й, звичайно, зазначені кейси хоч і не поодинокі, не є правилом – такі симптоми виявляються не у всіх пацієнтів.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 views0 comments

Comments


bottom of page