top of page
Пошук

FDA схвалило новий препарат для візуалізації пухлини яєчника

Оновлено: 7 черв. 2022 р.


Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США схвалило новий препарат пафолаціанін, який, згідно з результатами дослідження, дозволяє підвищити ефективність хірургічного видалення пухлини яєчника.

Препарат вводиться внутрішньовенно перед хірургічною процедурою. І дає добре видиме флуоресцентне світіння пухлини під інфрачервоним промінням.

Багатоцентрове дослідження, проведене раніше на групі зі 134 пацієнток, показало досить непогану ефективність. У 27% пацієнток виявили метастази, які не виявлялися при класичному візуальному підході.

Втім, слід зазначити, що препарат схвалено за прискореною процедурою. Це означає, що в ході подальших клінічних досліджень дозвіл може бути відкликано, що трапляється не так вже й рідко у разі схвалення за прискореною процедурою.

Приводом, наприклад, можуть стати побічні ефекти від застосування препарату. На даний момент відомо про декілька з них. Так, у пацієнток, яким вводили пафолаціанін, відзначалися нудота, блювання, біль у животі, діарея, дискомфорт у грудях, свербіж та гіперчутливість.

FDA також попереджає, що препарат може завдати шкоди плоду. А жінки, яким він призначається, не повинні приймати фолієву кислоту щонайменше за 48 годин до процедури.

Однак, незважаючи на побічні ефекти, це дуже гарна новина. Якщо дана методика візуалізації справді настільки ефективна, вона може суттєво покращити результати хірургічного лікування раку яєчників.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

0 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page