top of page
Search

NCCN рекомендує третю дозу вакцини проти COVID-19 для онкохворих


Національна комплексна онкологічна мережа США (NCCN) оновила рекомендації по вакцинації проти COVID-19 для онкохворих. Зокрема, їм рекомендована третя доза мРНК вакцин Pfizer або Moderna.

Не так давно FDA схвалило третю, бустерну дозу вакцин для пацієнтів з ослабленим імунітетом. Тобто рекомендації NCCN, по суті, опубліковані у відповідь на раніше прийняте FDA рішення.

Зазначені рекомендації відносяться до:

  • Пацієнтів з солідними пухлинами (новими або рецидивуючими), які проходять лікування протягом 1 року після введення першої дози вакцини. Причому незалежно від типу лікування.

  • Пацієнтів з активними гематологічними злоякісними новоутвореннями. Незалежно від того, чи проходять вони лікування зараз.

  • Всіх пацієнтів, які пройшли трансплантацію стовбурових клітин (SCT) або модифіковану клітинну терапію (наприклад, CAR T-клітини), особливо протягом останніх 2 років.

Крім того, NCCN рекомендувала зазначеним групам пацієнтів період очікування між другим і третім етапами вакцинації не менше 4 тижнів. Також третя доза рекомендована тим людям, хто живе з зазначеними групами пацієнтів. Втім, оскільки останні не входять в число пріоритетних для отримання бустерной дози осіб, для них рекомендація носить досить умовний характер.

Також важливо, що NCCN закликає онкохворих не нехтувати засобами захисту навіть після отримання третьої дози вакцини.

1 view0 comments

Comentarios


bottom of page