top of page
Search

Гіпердіагностика раку грудної залози досягає 11,5%

Updated: Jun 7, 2022


Згідно з доповіддю, яка була зроблена американськими дослідниками на симпозіумі раку грудей у ​​Сан-Антоніо, частка гіпердіагностики в ході рутинного мамографічного скринінгу в США досягає 11,5%. Для жінок вікового діапазону 50-74 років показник досягає 15,3%.

Відразу слід попередити: під гіпердіагностикою автори статті мають на увазі виявлення тих випадків раку, які або не прогресуватимуть і з високою ймовірністю не принесуть відчутних проблем зі здоров'ям до кінця життя, або прогресуючих пухлин, які, проте, не виявили б симптомів до настання інших причин смерті.

Такі результати були отримані в ході детального дослідження в групі з понад 35 тис. пацієнток з діагностованим раком грудної залози, які проходили скринінгову мамографі. у період з 2000 по 2018 рік.

Що це означає

Вкрай важливо оцінювати результати цієї роботи коректно. Наведені результати не означають, що необхідно відмовлятися від проходження скринінгу. Вони лише показують статистичну ймовірність гіпердіагностики і вказують на один із напрямків, якому слід приділити увагу в подальших роботах.


Андрій Лукашенко, д.мед.н.

21 views0 comments

Comments


bottom of page