top of page
Пошук

Променева терапія лівої грудної залози збільшує ризик ішемічної хвороби серця


Променева терапія при лівосторонньому раку грудної залози збільшує ризик виникнення ішемічної хвороби серця (ІХС) в 2 рази в порівнянні з випадками правостороннього раку. Таких висновків дійшли американські дослідники, що вивчили майже тисячу кейсів. Дані збиралися з 1985 по 2008 року, середній період спостереження склав 14 років.

Особливістю даного дослідження також був вік - в нього були відібрані жінки, яким онкодіагноз був поставлений до 55 років.

За результатами аналізу, кумулятивна захворюваність ІХС за 27,5 років у жінок, які отримували лівосторонню і правосторонню променеву терапію, склала 10,5% і 5,8%. Статистично значущих змін після поправок на інші чинники ризику ІХС (індекс маси тіла, статус куріння, тиск) відмічено не було. Що дозволило дослідникам прийти до однозначного висновку: лівостороння променева терапія є незалежним чинником ризику виникнення ішемічної хвороби серця.

Це означає, пишуть дослідники, що таким жінкам потрібно проходити більш ретельний контроль з приводу ризику ІХС після лікування раку. Особливо через 5 років - більшість подій (91%) були зафіксовані в цей період.

Наведені дані істотно відрізнялися в залежності від віку. Так, у молодих пацієнток (25-39 років) частота ІХС склала 5,8%. У той час як у жінок, що пройшли правосторонню променеву терапію, на горизонті дослідження випадків ІХС не було взагалі.

У групі 40-54 років частота ІХС для кейсів лівосторонньої і правосторонньої променевої терапії склала відповідно 18,7 і 6,8%.

Що це означає

Перш за все, слід зазначити, що з 1985 року технології, що застосовуються при променевій терапії, істотно змінилися. І випадкове опромінення серця, з яким і пов'язують наведені показники, значно скоротилося. Тому не слід сприймати ці дані занадто буквально і відмовлятися від лікування, побоюючись ІХС в майбутньому.

У той же час таким пацієнтам слід приділяти більше уваги контролю за станом серцево-судинної системи. Особливо через п'ять років після проходження променевої терапії.

0 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page